1396/4/12 دوشنبه در کتابخانه های عمومی شهدای محراب هرسین و نور گهواره صورت پذیرفت؛ برگزاری جلسه جمع خوانی کتاب «ده قصه از امام رضا(ع) برای کودکان» با حضور اعضاء کتابخانه با تلاش کتابداران کتابخانه های عمومی شهدای محراب هرسین و نور گهواره شهرستان دالاهو، کتاب «ده قصه از امام رضا(ع) برای کودکان» از سری منابع هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور اعضاء کتابخانه جمع خوانی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی کرمانشاه، با تلاش کتابداران کتابخانه های عمومی شهدای محراب هرسین و نور گهواره شهرستان دالاهو، کتاب «ده قصه از امام رضا(ع) برای کودکان» از سری منابع هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با هدف معرفی و ترویج فرهنگ رضوی در محل کتابخانه و با حضور اعضاء کتابخانه جمع خوانی شد.

کتابخانه عمومی شهدای محراب واقع در شهرستان هرسین روز چهارشنبه هفتم تیر ماه ۹۶ جلسه جمع‌خوانی «۱۰ قصه از امام رضا‌ علیه‌السلام برای بچه ها » را با حضور اعضای کتابخانه برگزار کرد.

در این نشست  ابتدا مجموعه «۱۰ قصه از امام رضا‌ علیه‌السلام برای بچه ها» توسط نسیبه سیفی، کتابدار کتابخانه شهدای محراب، به اعضاء معرفی شد و سپس از هر کدام از بچه ها خواسته شد تا قصه ای از این مجموعه را برای حاضرین بخوانند و سپس برداشت خود را از آن قصه بیان کند و در ادامه برای ساختن یک روزنامه دیواری از داستانهای این مجموعه تصمیم گیری و تقسیم وظایف شد.

همچنین آرش محمدخانی، مسئول کتابخانه عمومی نور گهواره از توابع شهرستان دالاهو، جلسه جمع خوانی کتاب «۱۰ قصه از امام رضا (ع)»  با هدف معرفی کتاب‌های ارائه شده در هفتمین جشنواره‌ کتابخوانی رضوی  با حضور اعضای کتابخانه برگزار کرد.

در ابتدای جلسه کتاب توسط مسئول کتابخانه برای کودکان تشریح و در ادامه جلسه سه قصه از کتاب توسط سه نفر از اعضا برای سایرین اعضا قرائت شد.

 مجموعه ی «۱۰ قصه از امام رضا(ع) برای بچه ها» نوشته‌ی: مژگان شیخی با تصویرگری: سیدحسام‌الدین طباطبایی از سوی انتشارات قدیانی برای گروه سنی "ب" و "ج" منتشر شده است.

«سیب‌های گاز زده، یک درس تازه، غریبه‌ی آشنا، گنجشک چه می‌گفت، قرض عبدالله، صیاد و آهو، درخت بادام، نماز باران، پیراهن یادگاری و مسافران مدینه» ۱۰ قصه‌ از زندگی و رفتار و گفتار امام رضا(ع) است که در این کتاب آمده و بچه‌ها را با شیوه زندگی ایشان آشنا می‌سازد. مژگان شیخی در این داستان‌ها، به بچه‌ها می‌گوید چرا امام رضا(ع) را ضامن آهو می‌دانند.

لازم بذکر است این ۱۰ قصه، در ۱۰ جلد جداگانه نیز منتشر شده است. 
تعداد بازديد اين صفحه: 582
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما