1396/4/17 شنبه معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه: مشکلات فرهنگی جامعه ناشی از کم توجهی به مسئله کتاب و کتابخوانی است اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سرپل ذهاب در سال جاری، با ریاست فرماندار سرپل‌ذهاب و با حضور معاون اداره کل کتابخانه هاب عمومی استان و سایر اعضای انجمن در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سرپل ذهاب در سال جاری روز دوشنبه مورخ ۱۲/۴/۱۳۹۶ راس ساعت ۳۰/۱۸ عصر به ریاست اکبر سنجابی فرماندار محترم و با حضور رضا کریمی معاون و یزدان بهرامی نیا مسئول امور حقوقی و مشارکتها اداره کل کتابخانه های عمومی استان و سایر اعضاء انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

رضا کریمی معاونت اداره کل کتابخانه های عمومی استان، در این جلسه ضمن اشاره به اینکه اکثر مشکلات فرهنگی در جامعه ناشی از کم توجهی مسئولین به امر کتاب و کتابخوانی است و خاطر نشان کرد: لذا با توجه به امر مهم ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه، نیاز است مسئولین و مدیران فرهنگی و اجتماعی شهرستان نسبت به بسترسازی مناسب، گسترش و ایجاد مراکز کتابخوانی و کتابخانه های عمومی، توجه ویژه داشته باشند.   

معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان، مسئولین و مدیران شهرستان سرپل‌ذهاب را به همکاری و تعامل بیشتر با اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دعوت نمود و تصریح کرد: نهاد کتابخانه های عمومی کشور بمنظور استفاده هر چه بهتر کودکان و نوجوانان از اوقات فراغت تابستان برنامه‌های متنوع فرهنگی و جانبی را در کتابخانه های عمومی سطح کشور پیش بینی کرده است، لذا بمنظور هرچه بهتر انجام شدن این طرح خواستار طرح و پیشنهاد برنامه هایی با محوریت کتاب و کتابخوانی و مطالعه در این ایام شدند.

وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات کورش باباجانی رئیس اسبق اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، برای امیر اسمعیلی سرپرست جدید این اداره آرزوی توفیق و سربلندی کرد.

در ادامه اکبر سنجابی فرماندار شهرستان سرپل‌ذهاب، ضمن بررسی نظرات و پیشنهادات مطرح شده در جلسه با اشاره به جایگاه والای کتاب و کتابخوانی در جامعه و اهمیت فراوان این بحث، از همه مسئولین  بخصوص مسئولین ادارت فرهنگی و به ویژه مدیریت اداره کتابخانه های عمومی، شهردار و بخشداران پیگیری مباحث و مطالبات فرهنگی اعضاء را خواستار شدند.

فرماندار سرپل‌ذهاب منابع و سرانه فضای کتابخانه‌ای در شهرستان را جوابگوی مردم شهرستان نیست لذا نیاز است به این امر مهم توجه ویژه داشته باشیم.

سنجابی در پایان ضمن تشکر از تلاشهای صورت گرفته توسط اداره کتابخانه های عمومی درخواست ارتقاء وضعیت کمی و کیفی در مباحث منابع و فضای کتابخانه های عمومی را خواستار شدند و همچنین پیشنهاد برگزاری نمایشگاه های کتاب با منابع روز و در شان شهرستان را ارئه کردند.

در این جلسه، ابتدا امیر اسمعیلی سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان و مشکلات آنها به حاضرین ارائه کرد.

وی در ادامه ضمن اشاره به بیانات گوهربار رهبر فرزانه انقلاب در دعوت مسئولین به اهتمام و جدیت بیشتر در مسائل فرهنگی خواستار تعامل مضاعف مسئولین شهرستان در امر کتاب و کتابخوانی شد.

در ادامه جلسه علیرضا قطره ای شهردار سرپل‌ذهاب، با بیان اهمیت مقوله کتاب و کتابخوانی، ضمن ارائه پیشنهاداتی در جهت ارتقاء جایگاه کتابخانه های عمومی حمایت خود را از مباحث فرهنگی، کتاب و کتابخوانی و اداره کتابخانه های عمومی ابراز داشتند.

در انتهای جلسه بخشداران، مسئولین و حضار در جلسه به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند که با پیشنهاد فرماندار با توجه به مباحث صورت گرفته مصوباتی برای جلسه تعیین شد.بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 889
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما