1396/4/18 يكشنبه در کتابخانه امیرکبیر کرمانشاه برگزار شد؛ افتتاح پایگاه فراغتی با عنوان «ایستگاه معرفت» ویژه بانوان پایگاه فراغتی «ایستگاه معرفت» ویژه بانوان، با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی، اداره ورزش و جوانان استان کرمانشاه و موسسه نسیم حکمت و اندیشه را در محل کتابخانه امیرکبیر افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، پایگاه فراغتی با عنوان «ایستگاه معرفت» ویژه بانوان با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و تربیت افراد کتاب‌خوان، روز شنبه 17 تیرماه 96 با حضور رضا کریمی معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه و دکتر زنجانی مسئول موسسه نسیم حکمت و اندیشه در محل کتابخانه امیرکبیر افتتاح شد.

رضا کریمی معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه در ابتدا ضمن خیرمقدم به حاضرین، ابراز داشت: نهاد کتابخانه های عمومی کشور بمنظور استفاده هر چه بهتر کودکان، نوجوانان و جوانان از اوقات فراغت تابستان برنامه‌های متنوع فرهنگی با موضوع و هدف ترویج کتاب و کتابخوانی را در کتابخانه های عمومی سطح کشور پیش بینی کرده است، لذا اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه نیز با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان و موسسه نسیم حکمت و اندیشه اقدام به برگزاری طرح فراغتی با عنوان «ایستگاه معرفت» کرده است.

رضا کریمی در ادامه هدف از این طرح شناخت شهید مطهری و آثار ایشان را اعلام کرد و گفت: در این طرح کلاسهایی از قبیل کارگاه روش مطالعه و کتابخانه گردی، دوره آشنایی با منشور اندیشه شهید مطهری(کتاب«حاصل عمر»)، کلاس اصول تدبر در قرآن، آموزش طب و تغذیه اسلامی، نقد کتاب «مردی در تبعید ابدی»،، دوره آموزش نویسندگی و کارگاه سبک زندگی برگزار خواهد شد.

کریمی همچنین در خصوص اهمیت آثار شهید مطهری گفت: آن شهید خود را مسئول پاسخگویی به سؤالات معاصر می دانست و در همین راه هم توسط افراد متحجر به شهادت رسید. وی گفت آثار شهید مطهری دسته بندی های متفاوتی دارند و در این میان آثار قلمی مهم ترین آثار نسبت به سخنرانی هایی هستند که بعد از شهادت او منتشر می شوند.

در ادامه دکتر زنجانی مسئول موسسه نسیم حکمت و اندیشه، در ابتدا از اداره کل کتابخانه های عمومی و ورزش و جوانان استان کرمانشاه که با ایجاد فضاهای مفید و امن برای نوجوانان و جوانان کمال تشکر و قدردانی کرد و خاطر نشان کرد: طرح «ایستگاه معرفت» با هدف ایجاد پایگاه الگو فراغتی تشکیل شده است و  به منظور تربیت افراد کتاب‌خوان و با کلاسهای متنوع در دو بخش کتاب و کتابخوانی و هنری ویژه بانوان که کلاسهای در زمینه کتاب و کتابخوانی در محل کتابخانه امیرکبیر و کلاسهای هنری و تجسمی در موسسه نسیم حکمت و اندیشه برگزار خواهد شد.

دکتر زنجانی با اشاره به اینکه اجرای این چنین طرح هایی موجب بالا بردن آگاهی و شناخت جامعه نسبت به تفکرات انقلابی بزرگانی چون شهید مطهری خواهد شد، گفت: امیدواریم که طرح «ایستگاه معرفت» به عنوان طرح و ایتگاهی الگو در سالهای آینده شود و موجب افزایش عضو و تداوم بیشتر شود.

گفتنی است در این مراسم رسول حاجی پور مسئول حراست، کورش باباجانی کارشناس فرهنگی و جمعی از اعضای طرح حضور داشتند.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 768
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما