1396/4/22 پنجشنبه در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی قصرشیرین مطرح شد؛ خدمات کتابخانه های عمومی قصرشیرین به زوار عتبات عالیات در اربعین حسینی اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان قصرشیرین، با حضور معاون مدیرکل کتابخانه های استان و سایر اعضای انجمن با محوریت اربعین حسینی، در محل فرمانداری این شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان قصرشیرین در روز چهارشنبه مورخ 21/04/96 با موضوع «راهکارهای افزایش مطالعه در شهرستان» و با محوریت « اربعین حسینی» و استفاده از ظرفیت تردد زوار عتبات عالیات در مسیر قصرشیرین، با حضور رضا کریمی، معاون مدیرکل کتابخانه های استان و کورش باباجانی کارشناس فرهنگی، به ریاست آقای رضایی معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری و سایر اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان راس ساعت 10 صبح در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

در این جلسه رضایی معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری، در ابتدا ضمن تقدیر و تشکر از فعالیتهای اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، ابراز داشت: وضعیت منابع، کتابخانه ها و اعضاء در شهرستان تا حدودی به نسبت سایر شهرستانهای استان در وضعیت مطلوبی قرار دارد و باید این مهم ارتقاء یابد.

 وی در ادامه گفت: مراکز آموزشی سطح شهرستان میبایست ارتباط مناسب تری را با کتابخانه های عمومی شهرستان برقرار نمایند و از ظرفیت موجود بهره لازم را ببرند.

معاون برنامه ریزی و عمرانی فرماندار، در ادامه به نقش فضاهای مجازی و رقابت آنها با کتاب پرداخته و خواستار مدیریت وضع موجود به نفع کتاب و کتابخوانی توسط تمامی مسئولین فرهنگی شهرستان شدند.

در ادامه کریمی معاون اداره کل کتابخانه های استان کرمانشاه، با اشاره به اینکه کتابخانه‌های عمومی شهرستان قصرشیرین جزء برترین کتابخانه‌های استان میباشند، خاطر نشان کرد: میتوان از ظرفیت اربعین حسینی و تردد زوار شهر قصرشیرین و مرز خسروی در سالجاری، در جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و معرفی میراث عاشورا و فرهنگ عاشورایی نهایت استفاده و بهره را برد.

در ادامه ضیاء‌اله آباد رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قصرشیرین، گزارشی از فعالیتهای این اداره در سال 95 به سمع و نظر حاضرین در جلسه رساند و از زحمات مجموعه فرمانداری شهرستان و سایر ادارات به‌منظور حمایت از کتابخانه های عمومی تقدیر و تشکر کرد

وی در ادامه راهکارهایی را برای افزایش میزان مطالعه در شهرستان قصرشیرین را به حاضرین ارائه نمود.

در ادامه کورش باباجانی کارشناس فرهنگی اداره کل کتابخانه های عمومی استان، ضمن تقدیر از تلاش کتابداران قصرشیرین در برگزاری هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی(ع)، تصریح کرد: شهرستان قصرشیرین بالاترین مشارکت را در بخش آنلاین جشنواره در استان به ثبت رسانده اند، لذا خواستار برگزاری یک مراسم شایسته در بحث اختتامیه شهرستانی جشنواره رضوی گردید.

وی ضمن اشاره به حساسیت خاصی که در مناطق مرزی در مقوله فرهنگی وجود دارد اجرای برنامه های متنوع فرهنگی در جهت ترویج فرهنگ و کتاب بسیار مهم دانست.

در پایان هر یک از اعضای انجمن راهکارها و پیشنهادات خود را در زمینه دستور جلسه ارائه کردند.

مصوبات این جلسه در زمینه‌های راهکارهای افزایش مطالعه و عضویت در کتابخانه ها و استفاده از ظرفیت اربعین در مقوله ترویج کتاب و کتابخوانی با محوریت فرهنگ عاشورایی به ثبت رسید.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 797
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما