1396/6/12 يكشنبه با تلاش کتابداران کتابخانه های عمومی شهر بیستون انجام گرفت؛ برگزاری جلسات قصه گویی و نقاشی ویژه اعضای کودکان و نوجوانان کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان هرسین، برنامه های و کلاسهای متنوع فرهنگی را به منظور پرکردن اوقات فراغت اعضای کودک و نوجوان خود برگزار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی کرمانشاه، با تلاش کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان هرسین، کلاسهای نقاشی و قصه‌گویی ویژه اوقات فراغت کودکان و نوجوانان برگزار شد.

سمیه میرزایی کتابدار کتابخانه گلستان هرسین؛ از برگزاری جلسه قصهگویی و جمع‌خوانی کتاب «قصه‌های قرآنی راه و چاه» با حضور تعدادی از اعضای کودک و نوجوان این کتابخانه خبر داد.

در ابتدا، کتابدار کتابخانه گلستان، به ارائه مقدمه‌ای از کتاب «قصه‌های قرآنی را و چاه » برای بچه‌ها پرداخت و از میان قصه‌های این کتاب با انتخاب اعضا قصه‌ای را خواند؛ و در ادامه بخشهایی از کتاب توسط اعضا جمعخوانی شد.

«قصههای قرآنی راه و چاه» عنوان کتابی است از شهرام شفیعی که از متن قصه‌های روایت شده در قرآن کریم استخراج شده و توسط انتشارات طلایی در سال 1390 به چاپ رسیده است. در این کتاب سرگذشت و داستان‌های قرآنی با زبانی ساده و روان برای کودکان و نوجوانان پرداخته شده است.

این کتاب شامل 24 داستان قرآنی است که از آفرینش آغاز شده و در آن نه تنها داستان پیامبرانی مانند حضرت نوح و صالح و ایوب و ابراهیم و یوسف و داوود و یونس و... بیان شده، بلکه به داستان های هابیل و قابیل و... نیز پرداخته شده است. شهرام شفیعی با زبانی ادبی که در بعضی مواقع به زبان ادبیات کهن شباهت بسیار پیدا می کند، داستان ها را نقل کرده است. 17 تصویرگر، کار تصویرگری داستان های این کتاب را انجام داده اند که سبک های مختلف، جذابیت کتاب را دو چندان کرده است.

لازم بذکر است قصه های قرآنی راه و چاه با کیفیت بالای چاپ و کاغذ روغنی، برگزیده جایزه کتاب برتر سال 1395 شورای کتاب کودک بوده که پیش از هر چیز جذابیت 50 تصویر متفاوت رنگی آن، مخاطب را به خواندن داستان های قرآنی مشتاق می کند.


بهرام عظیمی، کتابخانه عمومی ملاصدرا واقع در شهرستان هرسین؛ از برگزاری جلسه نقاشی و قصه‌گویی کتاب «پیامبر و قصه هایش» نوشته: غلامرضا حیدری ابهری از انتشارات نشر جمال با حضور اعضای کتابخانه خبر داد.

کتاب پیامبر و قصه هایش با گزینش حکایات زندگی پیامبر اسلام ، خواننده را به شکل ملموسی با با فضای زندگی آن حضرت و افکار و اندیشه ایشان آشنا می کند و به کمک جذابیت های ذاتی حکایت،شیرینی پیام را به کام مخاطب می چشاند. حکایت های عرضه شده در این کتاب از تنوع بسیاری برخوردارند.حکایات مربوط به اخلاق اجتماعی،اخلاق فردی،برخورد با طبیعت،برخورد با حیوانات،رابطه ی انسان با خدا،رابطه با دوستان و دشمنان و...همه در کنار هم آمده اندتا خوانندگان به تصویر درستی از پیامبر دست یابند.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 952
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما