1396/4/12 دوشنبه امام رضا(ع) را دوباره بشناسیم؛ جلسه تحلیل و بررسی کتاب «امام رضا(علیه السلام) و زندگی» از منابع هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه با مشارکت اداره کل کتابخانه های عمومی استان و موسسه حکمت و اندیشه جلسه تحلیل و بررسی کتاب «امام رضا(علیه السلام) و زندگی» از منابع هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار میکند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی کرمانشاه، اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه با مشارکت اداره کل کتابخانه های عمومی استان و موسسه حکمت و اندیشه در نظر دارد با هدف شناخت بیشتری از سبک زندگی امام رضا(ع) جلسه ای با عنوان جلسه تحلیل و بررسی کتاب «امام رضا(علیه السلام) و زندگی» از منابع هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی(ع) برگزار نماید.

یکی از موضوعات مهم و ابزار تمدن اسلامی، موضوع سبک زندگی است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه و تأکید مقام معظم رهبری می باشد.

در این راستا انتشارات آستان قدس رضوی با چاپ کتاب «امام رضا(ع) و زندگی» به عنوان گزیده ای از روایاتی که بازگو کننده شیوه رفتاری اهل بیت(ع) به ویژه امام رضا(ع) هستند، تلاش دارد تا شناخت و معرفت نسبت به شیوه رفتاری اهل بیت(ع) را در میان اقشار جامعه ارتقاء بخشد.

این کتاب که توسط به نشر به چاپ و انتشار رسیده، نوشته مهدی غلامعلی است و مجموعه ای از احادیث ارزشمند امام رضا(ع) در ارتباط با سیره و سبک زندگی رضوی برای اثبات امامت و جایگاه والای ایشان را دربر می گیرد.

کتاب «امام رضا(ع) و زندگی» که برای نخستین بار در سال 1393 از سوی انتشارات آستان قدس رضوی چاپ شده است، به دلیل لحن روان و اطلاعات ویژه و ارزشمندی که از سبک زندگی امام هشتم(ع) به خواننده ارائه می دهد بسیار مورد استقبال قرار گرفته در عرض تنها یک سال در یک میلیون و 3هزار نسخه به انتشار رسید.

در این اثر از کتاب‌های معتبری همچون کتاب «شریف الکافی(اثر شیخ کلینی)»، عیون اخبارالرضا(ع) (اثر شیخ صدوق)، الارشاد(اثر شیخ مفید) و بحارالانوار(اثر علامه مجلسی) به همراه نیم‌نگاهی به آثار معاصر نظیر کتاب«مستندالرضا(ع) اثر عزیزالله عطاردی» برای هرچه بیشتر فراهم آوردن آشنایی با سبک زندگی رضوی بهره گیری شده است.

این جلسه در روز چهارشنبه 14 تیرماه 96 با حضور اساتید دانشگاه و کتاب دوستان کرمانشاه در محل در سالن آمفی تئاتر اداره کل ورزش و جوانان، واقع در بلوار سی متری دوم، ابتدای خیابان گذرنامه برگزار خواهد شد.

علاقمندان میتوانند تحلیل خود را به صورت مکتوب به شماره 09187390737 تلگرام نمایند و یا جهت شرکت در جلسه با واحد فرهنگی اداره کل کتابخانه های عمومی استان به شماره تماس 38214724 تماس حاصل فرمایند.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 591
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما