1396/4/19 دوشنبه معاون توسعه علمی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور: زمینه های تزریق بودجه و حرکت به سمت بهره برداری از کتابخانه مرکزی کرمانشاه را فراهم سازیم. دکتر واعظ مهدوی معاون توسعه علمی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، در بازدید از پروژه کتابخانه مرکزی استان کرمانشاه اعلام کرد: امیدواریم با هماهنگی در اعتبارات استانی و ملی بتوانیم، اقدامات مناسبی را مربوط به پروژه کتابخانه مرکزی کرمانشاه انجام دهیم

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، دکتر واعظ مهدوی معاون توسعه علمی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، به همراه طهمورث الیاسی بختیاری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، حجت الاسلام رحیم جعفری مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، معصومه حسنی خونسار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه و جمعی از مسئولین استانی از پروژه نیمه کاره «کتابخانه مرکزی» استان کرمانشاه بازدید کرد.

معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه، در این بازدید با اشاره به ضرورت و نیاز استان به احداث کتابخانه مرکزی، اظهار داشت: طبق مصوبه سال ۹۰، ۴۰ درصد اعتبارات این پروژه استانی و ۶۰ درصد آن از اعتبارات ملی(وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) است، روند ساخت این کتابخانه از سال ۹۱ به دلیل مشکلات اعتباری متوقف شده است، لذا مکاتبات بسیاری را با استانداری، تمایندگان مجلس و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این راستا انجام شده است، اما تا کنون نتیجه‌ای حاصل نشده است.

وی در ادامه ابراز داشت: پروژه کتابخانه مرکزی کرمانشاه در زمینی به مساحت ۴۰۰۰ مترمربع با زیربنای ۱۵۰۰۰ مترمربع در دست احداث است، که تا کنون بیش از ۲.۶ میلیارد تومان برای آن هزینه شده، متاسفانه اقدامات اجرایی آن از سال ۹۱ متوقف شده است.

دکتر واعظ مهدوی معاون توسعه علمی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، در ادامه ضمن بازدید از کتابخانه مرکزی استان کرمانشاه تصریح کرد: در بازدیدی که داشتیم ملاحظه کردیم این ساختمان طراحی نسبتا خوبی دارد، اجرای بتن، سقف، ستونها و بخشهای آن خوب بوده و در مکانی مناسب قرار دارد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: امیدواریم با هماهنگی در اعتبارات استانی و ملی بتوانیم، اقدامات مناسبی را مربوط به پروژه کتابخانه مرکزی استان کرمانشاه انجام دهیم و خروج آنرا از توقف اجرای پروژه در دستور کار قرار داده تا زمینه های تزریق و حرکت به سمت بهره برداری از آن را فراهم سازیم.

گفتنی است،  پروژه کتابخانه مرکزی کرمانشاه  ۱۵۰۰۰  متر مربع زیربنا، دارای بخش های مختلفی از قبیل: دو طبقه پارکینگ، رستوران، مخزن کتاب، سالن اجتماعت ۳۰۰ نفری، قرآت خانه خانم‌ها و آقایان و ... است، که کار ساخت و عملیات اجرایی آن در سال ۱۳۸۶ شروع و در حال حاضر جهت تکمیل آن نیاز به ۲۰ میلیارد تومان اعتبار میباشد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 805
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما