1396/4/24 شنبه فرماندار روانسر: میبایست شور و شوق جوانان روانسری را به کتاب و کتابخوانی افزایش دهیم اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان روانسر با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، فرماندار روانسر و سایر اعضای انجمن در محل فرمانداری این شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان روانسر در سال جاری، با حضور مصومه حسنی خونسار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، در روز پنجشنبه مورخ 22/۴/۱۳۹۶ راس ساعت 10 صبح  با ریاست حسین ویسمرادی فرماندار روانسر، معاون فرماندار، شهردار و سایر اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

آقای نوری معاون فرماندار روانسر در ابتدای جلسه با اشاره به اینکه توجه به فرهنگ کتاب و کتابخوانی از ملزومات جامعه است، گفت: کتابخانه های عمومی در ارتقای فرهنگ و توجه جامعه به امر کتاب و بخصوص کتابخوانی نقش اساسی دارند و نیاز است سایر ادارات و ارگانهای فرهنگی از جمله شهرداری اداره کتابخانه های عمومی را حمایت کنند.

وی در ادامه توجه ویژه به کتابخانه های روستایی، استفاده از پتانسیل خیرین شهرستان و ارتقای سرانه مطالعه روانسر را از مهمترین مباحث شهرستان اعلام کرد.

در ادامه جلسه حسنی خونسار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، از حضور در جلسه و بخصوص از توجه ویژه فرماندار و مدیران شهرستان به کتابخانه های عمومی ابراز خرسندی کرد و تصریح کرد: توجه ویژه به برگزاری جلسات انجمن شهرستان در جهت ارتقای سطح فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه بسیار مهم و مفید دانست.

 مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با شاره به راه اندازی اینترنت بی سیم رایگان در کتابخانه عمومی فجر روانسر، گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان را به حاضرین ارائه کرد و گفت: در حال حاضر حدود 3000 روانسری بصورت فعال به عضویت کتابخانه های عمومی در آمده اند و در حدود 23000 جلد کتاب به امانت رفته است.

حسنی خونسار با اشاره به برگزاری هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور،  ابراز داشت:  کتابخانه های عمومی استان با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برنامه های متنوعی را از قبیل نشست‌های کتاب‌خوان، نقد کتاب، جمع خوانی و معرفی کتاب ماه و .... را برگزار میکند.  

وی در پایان در خصوص کتابخانه شهدای شهر شاهو ابراز داشت: در صدد تعمیرات اساسی جهت رفع مشکلات کتابخانه هستیم.

سپس شهباز بیگی شهردار روانسر، نیم درصد را جزئی از حق و حقوق کتابخانه‌های عمومی اعلام کرد و شهرداری خود را به این قانون پایبند میداند.

حسین ویسمرادی فرماندار روانسر، در ادامه جلسه ضمن خیر مقدم به مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، از حضور اکثر اعضای انجمن ابراز خرسندی کرد و خاطر نشان کرد: در فضا و امکانات کتابخانه های عمومی در شهرستان روانسر بحمدالله مشکل اساسی نداریم، اما مشکل شهرستان در تعداد اعضای کتابخانه های عمومی و کاهش سرانه مطالعه است.

فرماندار روانسر بررسی و مشکل یابی در خصوص عوامل موثر بر کاهش اعضا و مطالعه را بسیار مهم دانست و بیان داشت: نقش کتاب بسار مهم است و باید با برنامه ریزی دقیق و درست توج نوجوانان و جوانان را  به سمت کتاب، کتابخوانی و کتابخانه های عمومی جلب کنیم و موجب افزایش شور و شوق کتابخوانی در شهرستان شویم.

حسین ویسمرادی توجه به محتوای کتاب و به روز بودن آنها در کتابخانه های عمومی یکی از مسائلی عنوان کرد و گفت: فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در عدم علاقه جوانان و نوجوانان را به کتاب و کتابخوانی تاثیرگزار است و نیاز است آسیب شناسی کتابخانه های عمومی را به جدیت پیگیری شود.

در پایان حاضرین در جلسه در مورد مشکلات و مسائل کتابخانه های عمومی به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 878
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما