1396/4/26 دوشنبه امام جمعه شهرستان پاوه در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان: کتاب را دوست دارم و به کتابخوانی علاقه بسیار دارم مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بهمراه اعضای انجمن خیرین کتابخانه ساز شهرستان، با رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان و امام جمعه پاوه، دیدار و گفتگو کرد و از بزرگترین کتابخانه شخصی شهرستان بازدید به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، معصومه حسنی خونسار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بهمراه یزدان بهرامی‌نیا مدیر عامل انجمن خیرین کتابخانه ساز استان و اعضای جدید انجمن شهرستان، با حاج ماموستا ملاقادر قادری رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان و امام جمعه پاوه، دیدار و گفتگو کرد.

 حاج ماموستا ملاقادر قادری در این دیدار ضمن عرض خیرمقدم خدمت مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، مدیرعامل انجمن خیرین کتابخانه ساز استان و اعضای جدید انجمن شهرستان پاوه، به اهمیت و اثر کتاب در زندگی پرداخت و خاطر نشان کرد: کتاب را دوست دارم و به کتابخوانی علاقه بسیار دارم بطوریکه در هر جا و هر وقت از آن یاری میطلبم و بحق هرآنچه از آن خواسته ام در اختیارم گذاشته است.

امام جمعه شهرستان پاوه با اشاره به اینکه کتابخوانی از مهم ترین علایق شخصی ایشان است است ابراز کرد: سعی کرده ام که کتاب همیشه در سبد کالای خانواده ام قرار داشته باشد و البته در خرید و نگهداشت آن حساسیت و توجه ویژه‌ای داشته و دارم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان، به روند انجام کارها بدون توجه به بازخود فعل وانفعالات پرداخت و افزود: یک سنت و رویه ی کاری داریم، کارها را انجام می دهیم، اما درمبحث نظارت وبررسی مراحل نهایی کار دقت نظر لازم را معمول نمی داریم وهمین نیز سبب بروز خسران وپرت هزینه ها در ادامه می شود.

 قادری قاضی نمونه کشوری، به آسیب های کتاب وکتابخانه در عصر حاضر اشاره کرد و گفت: فضای مجازی،و شبکه های اجتماعی موجب شده است که کتاب وکتابخوانی، نشریات، نمایشگاه کتاب، کتاب فروشی و کتابخانه های عمومی رونق گذشته را از دست داده و دچار افت شدیدی شوند. لذا نیاز است که مسئولین فرهنگی استان و شهرستان ضمن آسیب شناسی برنامه ریزی مناسبی را جهت ترغیب و جذب اجتماع به سمت کتاب و کتابخوانی داشته باشند.

امام جمعه پاوه به ارزش کتاب وکتابخوانی وکتابداری در اسلام پرداخت و با اشاره به منابع کتابخانه شخصی خود گفت: امام فخر رازی ۶۰۰سال پیش درکسوت امام جمعه هرات اقدام به تالیف سی جلد کتاب نمود، در شرایطی که هیچگونه صنعت پیشرفته چاپ، امکانات جدید از قبیل ماشین تایپ، رایانه، اینترنت و. وجود نداشت، سایر نویسندگان اهل تسنن وتشیع درشرایط سخت به تدوین اثر خویش پرداختند که هرکدام تاریخ خاص خود را دارند.

حاج ملا قادر قادری، تشکیل انجمن خیرین کتابخانه ساز شهرستان را بعنوان یک غنیمت و فرصت اعلام کرد و گفت: خیرین در این جلسات به مشارکت در امور مهم فرهنگی در زمینه کتاب و کتابخوانی دعوت میشوند که با تصمیمات درست و حساب شده میتوانند در آینده نوجوانان و جوانان شهرستان بسیار تاثیر گزار باشند.

ماموستا قادری به تلاش انجمن خیرین کتابخانه ساز پاوه پرداخت و تلاش مجموعه را در قیاس با شهرهای همجوار و سایر شهرهای استان مفید ارزیابی کرد و گفت: برای استمرار فعالیت مجموعه، نیاز به حمایت و همراهی بیشتر می‌رود و بدون تردید جذب نیروهای جدید در این انجمن می تواند گام مثبتی در جهت تقویت کارکردها منتهی گردد، ان شاء الله ما نیز در ادامه شاهد ترقی بیشتری دراین رابطه باشیم.

درادامه معصومه حسنی خونسار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، ضمن تشکر از فرصتی که برای حضور فراهم آمده، از توجه امام جمعه محترم پاوه به مقوله کتاب و کتابخوانی تقدیر نمود و گفت: به تلاش و زحمات جنابعالی در ایجاد وحدت در سطح کشور علی الخصوص منطقه اورامانات اعتقاد داریم.

 مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در ادامه انتخاب شایسته و به جای ایشان را به عنوان قاضی نمونه کشوری که آن را نشان از شایستگی، لیاقت و توانمندی ایشان در امر قضاوت و یک افتخار ماندگار برای مردم انقلابی و شهید پرور شهرستان پاوه توصیف کرد و گفت: از حضرتعالی انتظار داریم که بیش از پیش در فعالیتهای فرهنگی کتاب و کتابخوانی به این اداره توجه داشته و از طریق تریبون نمازجمعه و دعوت از مردم به کتاب و کتابخوانی و مشارکت در برنامه های کتابخانه های عمومی ما را در جهت تحقق اهداف ترویج کتاب و کتابخوانی یاری رسانید.

وی با اشاره به درخواست امام جمعه محترم در مورد ایستگاه مطالعه شهر گفت: با توجه به ارزش و اهمیت ایستگاههای مطالعه سعی میکنیم، ایستگاهها تداوم داشته باشند و کتابهای آن نیز بروز رسانی شوند.  

حسنی خونسار، بدون تردید موفقیت انجمن خیرین کتابخانه ساز شهرستان مرهون اهتمام مجموعه مورد نظر و مساعی وحمایت های بی دریغ حضرتعالی دانسته و برای شخصیت فرهنگی دیار از خداوند منّان توفیقات روزافزون را مسألت نمود.

 در ابتدای نشست، رحمت محمدی رئیس نهاد کتابخانه شهرستان با تشریح فعالیت انجمن خیرین کتابخانه ساز شهرستان در طول دوران فعالیت، کارکرد آن را در سطح استان مفید ارزیابی کرد و هدف از دیدار را تجلیل از حمایت های امام جمعه محترم و معرفی اعضای جدید یادآور شد.

سپس سلام خسروی، مصلح قادری، سیروس امین زاده و محمد فاروق یوسفی اعضای جدید انجمن توضیحات مختصری را در خصوص رئوس فعالیت و برنامه های پیش رو انجمن خیرین کتابخانه ساز شهرستان را ارائه کردند.

درپایان به پاس همراهی و تأثیرگذاری مثبت و اهمیت ویژه به کتاب وکتابخوانی لوح سپاسی از سوی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به حاج ماموستا ملامحمد قادری امام جمعه محترم پاوه تقدیم شد.

لازم بذکر است در ادامه دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ضمن بازدید از بخش های مختلف کتابخانه های عمومی شهرستان و مراحل رف خوانی نشستی صمیمانه با مسئولین و کتابداران کتابخانه داشتند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 887
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما