1396/5/30 دوشنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی از پایان عملیات رف‌خوانی خبر داد؛ احیای کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه از پایان 40 روز عملیات رف‌خوانی 77 کتابخانه عمومی استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، معصومه حسنی خونسار مدیرکل کتابخانه ههای عمومی استان کرمانشاه از پایان عملیات رف‌خوانی 77 کتابخانه نهادی این استان خبر داد.

حسنی خونسار ضمن اعلام این خبر خاطر نشان کرد: با پایان برنامه رف خوانی طی 40 روز با تلاش مسئولین و کتابداران استان، 77 کتابخانه عمومی استان دوباره احیاء شدند.

وی در ادامه گفت: تصحیح آمار و اطلاعات منابع موجود و مطابقت آنها با سیستم نرم افزار یکپارچه کتابخانه های عمومی کشور «سامان»، خارج شدن کتب فرسوده و تکراری از مجموعه، مشخص شدن کتب مفقودی و بازنگشته در مقایه با موجودی قفسه ها، از مهم ترین فواید رف‌خوانی در کتابخانه های عمومی محسوب می شود. همچنین کلیه‌ی ویرایش های قدیمی کتب کمک درسی از کتابخانه ها خارج و ویرایش های جدید کتب جایگزین شدند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه بالا رفتن دقت سیستم نرم افزاری کتابخانه و تطابق آن با مجموعه موجود را می توان مهم ترین دستاورد رف‌خوانی امسال دانست، به نحوی که اعضا میتوانند با مراجعه به سیستم از وضعیت کتاب مورد نیاز (امانت، موجود، مفقود، وجین و یا بازنگشته) اطلاع پیدا کند که این امر موجب صرفه جویی در وقت آنها خواهد شد. اجرای فرآیند رف‌خوانی میزان خطای نرم افزاری و نقص منابع در مخازن کتابخانه ها را به حداقل رسانیده است

حسنی خونسار با اشاره به اینکه کتابخانه های عمومی سراسر کشور در نرم افزار کتابخانه ای یکپارچه تحت وب «سامان» به هم وصل هستند گفت: علاقمندان به کتاب و کتابخوانی با عضویت در هر یک از کتابخانه های سراسر کشور  می‌توانند از خدمات کلیه کتابخانه ها بهره مند شوند، اعضای کتابخانه و حتی افراد غیر عضو می توانند منابع مورد نظر خود را از سیستم جستجوی نرم افزار سامان با آدرس اینترنتی www.samanpl.ir   در تمام کتابخانه های عمومی جستجو کرده و اطلاعات مربوط به کتاب، نام و آدرس کتابخانه ای که در آنجا قرار دارد، وضعیت کتاب و .... را دریافت کرد و در صورت تمایل آنرا رزرو کرده و سپس با مراجعه به کتابخانه مورد نظر کتاب را امانت بگیرد.

خونسار در پایان از تمامی همکاران امور کتابخانه های استان، روسای شهرستانهای تابعه و علی الخصوص مسئولین و کتابداران کتابخانه های عمومی استان که با تلاش بی وقفه و با دقت تمام سعی بر اجرای دقیق رف‌خوانی داشته اند، تشکر و قدردانی کرد.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 842
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما