1396/6/20 دوشنبه با حضور معاون سیاسی، امنیتی استانداری و مشاور عالی استاندار برگزار شد؛ دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه در سال 96 دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه در سال 96 با حضور معاون سیاسی، امنیتی استاندار؛ مشاور عالی استاندار در امور ایثارگران، مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان و سایر اعضای انجمن در محل استانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه در سال 96 با حضور دکتر یوسف شاه‌حسینی معاون سیاسی امنیتی استانداری، جعفر همتی مشاور عالی استاندار، اصغر عظیمی مهر مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل، علیرضا گودرزی مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری، آذر خسروی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری، معصومه حسنی خوانسار مدیرکل کتابخانه های عمومی، و سایر اعضاء و مدعوین جلسه، در مورخ 20 شهریور ماه در دفتر معاون سیاسی و امنیتی استانداری برگزار گردید.

در ابتدا جلسه معصومه حسنی خوانسار مدیرکل کتابخانه های عمومی ضمن عرض تبریک بمناسبت عید غدیر و عرض خیرمقدم و خوشامدگویی به حاضرین در جلسه، گزارشی از برنامه های تدوین شده اداره کل کتابخانه های عمومی استان در سال 96 را به حاضرین ارائه نمود.

 خونسار در ادامه طبق مصوبه جلسه قبل گزارشی از برنامه های فرهنگی، عمرانی و فناوری که در کتابخانه های عمومی استان و فعالیتهای انجام شده در این اداره کل در 5 ماهه اول سال 96 به حاضرین جلسه ارائه نمود.

در ادامه دکتر یوسف شاه‌حسینی، معاون سیاسی، امنیتی استانداری کرمانشاه؛ ضمن خیر مقدم به مسئولین و حاضرین درجلسه، خاطر نشان کرد: گزارشی که توسط مسئولین اداره کل کتابخانه های عمومی استان ارائه شد، نسبت به شاخص هایی که عنوان شد، نیاز است نسبت به ارتقای این شاخص ها برنامه هایی مشخص و مدون را تدوین کنیم و همه ادارات و ارگانهای زیربط به آن پایبند باشند.

دکتر شاه حسینی با اشاره به اینکه چهار مبحث در زمینه کتاب و کتابخوانی قابل بحث است، عنوان کرد: این مباحث شامل: 1: کتاب(خود کتاب مد نظر قرار خواهد گرفت) 2: کتابخانه های عمومی (مباحثی در مورد ساختمان فضا و ... کتابخانه) 3:کتاب‌خوان(اعضا یا ارباب رجوع به کتابخانه) 4: کتابخوانی و مطالعه که سه مبحث اول تخصصی بوده و یک یا چند ارگان با آن درگیر هستند و میبایست توسط آنها برنامه های مدون و راهکارها ارائه شود اما مبحث چهارم تمامی ارگانهای دولتی و غیر دولتی را شامل میشود.

 شاه حسینی در پایان مقرر کرد کارگروه هایی در حوزه های مختلف شاخص های کتابخانه های عمومی مد نظر نهاد از قبیل تعداد کتابخانه های عمومی، زیربنای کتابخانه ها، اعضای کتابخانه ها، تعداد منابع تشکیل شود و نسبت به بررسی و ارائه راه کارهایی در جهت ارتقای این شاخص ها گزارشی ارائه نمایند.

در ادامه جعفر همتی، مشاور عالی استاندار در امور ایثارگران؛ ضمن تبریک عید غدیر و از مدیرکل و کارکنان کتابخانه های عمومی استان تشکر و قدردانی کرد و ابراز داشت: کتابخانه های عمومی استان در وضعیت مطلوبی است و نمره و جایگاه آنرا در سطح کشور قابل قبول دانست.

همتی در ادامه با اشاره به اینکه ارتقای سطح کتابخوانی و کتابخانه های عمومی استان نیازمند به یک همت از سوی تمامی مدیران استانی دارد ابراز کرد: مدیران میبایست بیشتر به کتابخانه های عمومی سرکشی داشته باشند و وضعیت کتابخانه ها را از نزدیک مشاهده نمایند و در جهت بهبود و رفع مشکلات آنها همراهی و همکاری با اداره کل کتابخانه های عمومی استان داشته باشند.

 در ادامه جلسه به پیگیری مصوبات جلسه قبل پرداخته شد و سپس در خصوص وضعیت مطالعه و کتابخانه های عمومی استان و افزایش سطح ارتقای آن مباحث مهمی توسط اعضاء محترم مطرح گردید و مصوباتی نیز به تصویب حاضرین جلسه رسید.
در پایان جلسه کتاب رساله تشریفات پیرامون سبک زندگی ایرانی اسلامی از سوی مدیرکل کتابخانه های عمومی معرفی و به حاضرین در جلسه اهدا شد.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 747
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما