1397/2/9 يكشنبه فرزادی پور فرماندار شهرستان صحنه: کتاب و کتابخوانی مهم ترین امر در بالا بردن فرهنگ یک جامعه است اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان صحنه با حضور حسنی خونسار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، فرزادی پور فرماندار، شهردار صحنه و سایر اعضای انجمن در محل کتابخانه عمومی اقبال لاهوری این شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی کرمانشاه، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان صحنه با حضور معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، نورالدین فرزادی پور فرماندار، محمدی نژاد شهردار، اعضای شورای شهر صحنه و سایر اعضای انجمن 7 اردیبهشت ماه 97 در محل کتابخانه عمومی اقبال لاهوری این شهر برگزار شد.

در ابتدای جلسه فرزادی پور فرماندار صحنه ضمن خیر مقدم به مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و سایر حاضرین در جلسه خاطر نشان کرد: حضور چندین باره مدیرکل کتابخانه های عموی در این شهرستان نشان از دلسوزی و توجه ایشان به وضعیت کتابخانه های این شهرستان دارد که بسیار مایه مباهات است و همچنین از ارتباطش با همکاران و نیروهای این مجموعه مایه خرسندی بنده است.

وی در ادامه گفت: اگر می خواهیم به توسعه ، پیشرفت و سعادت در جامعه برسیم باید به فکر تربیت فرزندها و انسان های خوب و دانا در جامعه باشیم چرا که اکثر مشکلاتی که در حال حاضر با آن روبرو هستیم حاصل قصور و کم کاری هایمان در گذشته است، لذا ما بایستی برروی نسل جدید( کودک و نوجوان) سرمایه گذاری کنیم.

فرزادی پور کتاب و کتابخوانی را مهم ترین امر در بالا بردن فرهنگ دانست و گفت: با وجود فضای مجازی و فناوری های جدید، کتاب هنوز جایگاه والا خود را دارد و جایگزین ندارد، لذت و دانایی که از کتاب برای هر خواننده بوجود می آید بسیار شیرین تر و زیباتر از دیگر موارد است.

فرماندار صحنه از توجه ویژه این فرمانداری به کتابخانه های عمومی تاکید کرد و عنوان کرد: باید سعی کنیم نگذاریم ابزار و تکنولوژی های جدید همچون موبایل و فضای مجازی جذابیت کتاب و کتابخانه های عمومی را از کودکان و نوجوانان شهرمان بگیرند و این ظرفیت مهم را از دست ندهیم لذا قطعا با دلسوزی و همراهی شما و همکاران در کتابخانه های عمومی شهرستان و همچنین سایر ادارات علی الخصوص شهرداری و شورای اسلامی شهر می توان گام های موثری در این شهر و شهرستان در زمینه ترویج کتاب و کتابخوانی برداریم، من هم به نوبه خودم به عنوان عضوی از این مجموعه تمام توان خود را در مواردی از قبیل بودجه ای، فرهنگی و پشتیبانی برنامه های فرهنگی بکار خواهم بست.

در ادامه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و تشکر از دعوت در این جلسه و نیز حضور فرماندار کتاب دوست شهرستان، تصریح کرد: شهرستان صحنه دارای پیشینه فرهنگی و تاریخی خوبی است، اما برخی مشکلات در بحث کتاب و کتابخوانی و کتابخانه ها وجود دارد که با تلاش و همکاری سایر ارگانها با این اداره قابل حل است.

خونسار در ادامه گفت: قبل از این جلسه جلسه خوبی با اعضای شورای شهر و شهردار فهیم شهر صحنه داشتیم که به جرات میتوان گفت یکی از بهترین جلسات ما در این زمینه بود، لذا جا دارد به مردم خوب و فهیم شهر صحنه تبریک عرض کنم که با انتخاب خوب خود چنین اعضای شورای شهر و شهردار فرهنگی را انتخاب کرده اند.

وی ضمن تشریح برنامه های اداره کل کتابخانه های عمومی در سال 96 عنوان کرد: یکی از مهمترین و بزرگترین حرکت های فرهنگی در زمینه کتابخوانی جشنواره کتابخوانی رضوی است که هر ساله همزمان با تمام کشور در کرمانشاه نیز برگزار خواهد شد، که نیاز به همراهی و همکاری فرماندار، شهردار و سایر ادارات در اجرا و برگزاری پرشور آن داریم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در پایان ابراز کرد: با توجه به در پیش بودن جلسات برنامه ریزی شهرستان ها از فرماندار محترم درخواست اعتباری در خور شآن کتابخانه های عمومی در سال 97 را داریم که بتوانیم وضعیت 6ساختمان کتابخانه های عمومی شهرستان را داریم.

در ادامه بساطعلی نیازی رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان صحنه گزارش مختصری از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان را به سمع و نظر حاضرین رساند.

در پایان نیز حاضرین جلسه به بیان نظرات و پیشنهاد هایی برای پیشبرد اهداف انجمن کتابخانه پرداختند.
لازم بذکر است در پایان جلسه فرماندار، شهردار صحنه و سایر اعضای انجمن ضمن بازدید از کتابخانه عمومی اقبال لاهوری این شهر به عضویت این کتابخانه در آمدند.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 364
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما