1397/2/9 يكشنبه با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر صحنه؛ مسائل و مشکلات کتابخانه های عمومی شهر صحنه بررسی شد نشست مشترک بررسی مسائل و مشکلات کتابخانه های عمومی شهر صحنه با حضور معصومه حسنی خونسار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، محمدی نژاد شهردار و برخی از اعضای شورای اسلامی شهر صحنه در محل کتابخانه اقبال لاهوری شهر صحنه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، نشست مشترک بررسی مسائل و مشکلات کتابخانه های عمومی شهر صحنه با حضور معصومه حسنی خونسار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و آقایان محمدی نژاد شهردار، تیمور نوری و علی منصوری اعضای منتخب شورای شهر صحنه، در محل کتابخانه عمومی اقبال لاهوری صحنه برگزار شد.

در این نشست در ابتدا بساطعلی نیازی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صحنه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان را به حاضرین ارائه نمود.

معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ حضور شهردار و اعضای شورای شهر صحنه در کتابخانه های عمومی نشان از توجه ویژه این عزیزان به ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در شهر صحنه دانست و عنوان کرد: در سال 96 در شهرستان صحنه فعالیت های فرهنگی خوبی انجام شد که اکثر آنها ویژه عموم مردم و دبین آنها بطور خاص با موضوع کتاب و کتابخوانی برگزار شد اما نیاز شهر به برنامه های متنوع تر و بهتر در زمینه کتاب و کتابخوانی بسیار بالاست، که بدون همکاری سایر ارگانها علی الخصوص شهرداری امکان پذیر نیست.

خونسار در ادامه گفت: لازم است که شهرداری و اعضای محترم شورای اسلامی شهر ما را در اجرای برنامه های فرهنگی، تبلیغات شهری با موضوع کتاب و کتابخوانیو اطلاع رسانی برنامه در سطح شهر، زیباسازی و شاداب سازی محیط کتابخانه های عمومی را در جهت ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی یاری نماید.

وی در ادامه با اشاره به اینکه شهرداری ها یکی از اصلی ترین متولیان توسعه و ارتقای فرهنگ در جامعه است، گفت: این اداره آمادگی دارد با حضور در جلسات فرهنگی شورای شهر در برنامه های فرهنگی شهرداری مشارکت و همکاری داشته باشد.

در ادامه تیمور نوری رئیس شورای شهر  ابراز خرسندی از حضور در کتابخانه و در جمع متولیان امر کتاب و کتابخوانی، عنوان کرد: اعضای شورای اسلامی شهر صحنه و علی الخصوص شهردار محترم شهر تمام توان، تلاش و امکانات خود را جهت ترویج و تبلیغ فرهنگ کتاب و کتابخوانی در شهر صحنه بکار می گیریم و سعی داریم جهت پیشرفت و پویایی مردم و شهر صحنه کتابخانه های عمومی را در یابیم.

علی منصوری عضو شورای شهر صحنه در ادامه گفت: امیدواریم ما در شهرداری گام های موثری در زمینه های فرهنگی علی الخصوص کتاب و کتابخوانی برداریم که مورد خیر و برکت برای این شهر شود. تیم جدید شورای شهر و شهردار صحنه تاکید بیشتری در زمینه های فرهنگی دارد.

محمدی نژاد شهردار صحنه در این جلسه بیان کرد: خوشبختانه نگاه اعضای شورای شهر در این دوره بسیار مثبت و فرهنگی است که مایه دلگرمی است، این شورا نگاه خوبی به کتاب، کتابخوانی و کتابخانه های عمومی دارد.

شهردار صحنه با اشاره به اینکه پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه های عمومی یک قانون است، گفت: بابت نیم درصد شهر صحنه سعی داریم که برابر قانون عمل کرده و تا حد امکان و توان این مبلغ را بصورت مستمر واریز نماییم.

وی در ادامه گفت: در حوزه کتاب و کتابخوانی در سال 97 ما در ابتدا از حوزه شهرداری و واحد های خود شروع کرده ایم و همچنین آمادگی خود را جهت مشارکت و همکاری در برنامه های متنوع کتابخوانی از قبیل مسابقات کتابخوانی، نمایشگاه‌ها و ... با اداره کتابخانه های عمومی را اعلام می کنم.

در ادامه اعضای شورای شهر و شهردار صحنه ضمن بازدید از کتابخانه عمومی اقبال لاهوری به عضویت کتابخانه در آمدند.

لازم بذکر است در این جلسه یزدان بهرامی نیا رئیس اداره همکاریها و شیوا یاری کارشناس مسئول بودجه، بهروز کهریزی مسئول روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه نیز حضور داشتند. 
تعداد بازديد اين صفحه: 384
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما