1397/2/25 سه‌شنبه مهدی عبدالمالکی قائم مقام شهردار کرمانشاه: کتابخانه های عمومی ما را در تدوین برنامه ها و راهکارهای مناسب با هدف ارتقای سطح فرهنگی شهر یاری نمایند با هدف ارتقای سطح فرهنگ و کتابخوانی در شهر کرمانشاه، مهدی عبدالمالکی قائم مقام شهردار کرمانشاه و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه با معصومه حسنی خونسار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، با هدف ارتقای سطح فرهنگ و کتابخوانی در شهر کرمانشاه، مهدی عبدالمالکی قائم مقام شهردار کرمانشاه و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه با معصومه حسنی خونسار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان دیدار و گفتگو کردند.

مهدی عبدالمالکی، قائم مقام شهردار کرمانشاه،  در این دیدار عنوان کرد: اثر بخشی کارها و برنامه های فرهنگی در فضای تعاملی بسیار اثر بخش‌تر و بهتر است، لذا با توجه به تفاهم نامه ای که در سال گذشته فی ما بین شهرداری و اداره کل کتابخانه های عمومی منعقد شد میبایست این تفاهم نامه را در سال 97 اجرایی تر دیده شود.

وی در ادامه گفت: ما نیاز داریم که کتابخانه های عمومی استان با ارائه برنامه ها، راهکارهای مناسب ما را در جهت تدوین و برنامه ریزی درست جهت ترویج و ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح شهر کرمانشاه یاری نماید و بتوانیم با اجرای طرح هایی از قبیل مسابقات کتابخوانی با موضوعات مختلف، تبلیغات درست و هدفمند شهری، برگزاری دوره های آموزشی از قبیل قصه گویی ویژه مادران و .... گامی موثر برای تحقق این هدف والا برداریم.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه، در ادامه گفت: میتوان از فضاها و امکانات دو سازمان(فرهنگسراهای شهرداری و کتابخانه های عمومی) بمنظور برگزاری برنامه های متنوع و هدفمند در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی استفاده کرد.

سپس معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ ضمن خیر مقدم خدمت قائم مقام شهردار و هیئت همراه ابراز داشت: حضور شما بسیار مایه دلگرمی و مباهات ماست چرا که تعامل بیشتر و بهتر بین این دو ارگان فرهنگی موجب می شود که با برنامه ریزی درست و اجرای برنامه های متنوع و هدفمند در زمینه کتاب و کتابخوانی، اقشار مختلف جامعه را به این امر مهم تشویق کنیم.

خونسار در ادامه گفت: کتابخانه های عمومی بمنظور ثابت کردن کردن امر کتاب و مطالعه در زندگی روزمره بین اقشار جامعه علی الخصوص کودکان و نوجوانان برنامه های متنوع و ویژه ای از قبیل برگزاری بیش از 800 نشست کتاب خوان در کتابخانه های عمومی و مدارس، چندین جلسه تحلیل و بررسی نقد کتاب، برگزاری جلسات قصه گویی، مسابقات نقاشی، جمع خوانی و بلند خوانی کتاب در بخش های کودک کتابخانه را توسط کتابداران این کتابخانه ها برگزار کرده است.

وی شهرداری را یکی از اصلی ترین ارگان های شهری در جهت توسعه و ارتقای فرهنگ در شهر دانست و گفت: امیدواریم امسال بتوانیم با کمک این نهاد فرهنگی مسابقات کتابخوانی که مهمترین آن جشنواره کتابخوانی رضوی است را پرشور در سطح استان و شهر کرمانشاه برگزار کنیم.

خونسار جشنواره کتابخوانی رضوی یک فرصت مناسب جهت ترویج فرهنگ رضوی و کتابخوانی دانست و گفت: این جشنواره هر ساله در سطح کشور برگزار خواهد شد که در آن کلیه سنین در نظر گرفته شده است که ما برای برگزاری آن به کمک شهرداری در تمامی زمینه ها نیاز داریم و همچنین در مسائل عمرانی از قبیل شاداب سازی، فضا سازی کتابخانه های عمومی شهر ما را یاری نماید.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در پایان با اشاره به فرصت استفاده از ایام پیاده‌روی اربعین حسینی(ع) و عبور زائرین اباعبدالله الحسین(ع) از شهر کرمانشاه، عنوان کرد: تعامل بیشتر بین این اداره کل و شهرداری کرمانشاه را موجب ارتقای سطح فرهنگی شهر دانست و این ایام را یکی از فرصت های خوب جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی دانست.

لازم بذکر است در این جلسه رضا کریمی معاون اداره کل، یزدان بهرامی نیا رئیس اداره همکاریها کوروش باباجانی مسئول امور فرهنگی و بهروز کهریزی مسئول روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه نیز حضور داشتند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 389
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما