1397/5/25 پنجشنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان: برندگان هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی پایان مرداد ماه مشخص خواهند شد. مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، از پایان مهلت شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی و آغاز مرحله داوری و معرفی برگزیدگان جشنواره در پایان مرداد ماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، معصومه حسنی خونسار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و دبیر ستاد استانی جشنواره کتابخوانی رضوی، از پایان مهلت شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی در بخش مکتوب جشنواره روز چهارشنبه 10 مرداد ماه و در بخش آنلاین در تاریخ 19 مرداد ماه و معرفی برگزیدگان جشنواره تا پایان مرداد ماه خبر داد.

حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه ضمن اعلام این خبر خاطر نشان کرد: مهلت شرکت در بخش مکتوب جشنواره روز چهارشنبه 10 مرداد ماه پایان یافت و بلافاصله فرآیند بررسی و ارزیابی پاسخ برگ‌ها آغاز شد و همچنین فرصت شرکت در بخش الکترونیک جشنواره نیز پس از  یک تمدید ۱۰ روزه، ساعت ۲۴ روز جمعه ۱۹ مرداد ماه پایان یافت.

وی در ادامه گفت: استقبال کرمانشاهیان علاقه‌مند به کتاب، کتابخوانی و دوستدار ائمه معصومین علی الخصوص امام رضا(ع)، در بخش های مکتوب و الکترونیک هشتمین دوره از این جشنواره، با رشد 50 درصدی روبرو بوده است که نویدبخش رخدادی خوب و کم نظیر در قالب مسابقه کتابخوانی در کشور و استان بوده است.

دبیر هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان کرمانشاه با اعلام آماری از مشارکت در بخش الکترونیک این جشنواره گفت: استقبال از بخش الکترونیکی جشنواره در کشور، بسیار چشمگیر و امیدوارکننده بوده، به طوری که براساس آخرین‌ آمارهای نهاد کتابخانه های عمومی کشور بیش از 7200 نفر در استان در این بخش مشارکت داشته اند که این تعداد در مقایسه با سال قبل، با افزایش 72 درصدی روبه‌رو بوده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان افزود: همچنین در بخش مکتوب جشنواره که با رشد حدود 70 درصدی روبرو بوده ایم، کتابداران کتابخانه های عمومی بعد از قریب به 2 ماه تلاش، بلافاصله پس از اتمام مهلت مسابقه در بخش مکتوب پاسخنامه ها و برگه های نقاشی جمع آوری و به ستاد استانی جشنواره در اداره فرهنگی استان ارسال شد، پس از بررسی مجدد پاسخنامه ها در اداره کل کتابخانه های عمومی استان آنها را به ستاد مرکزی نهاد کتابخانه های عمومی کشور ارسال و بازبینی آخر انجام گرفت، اکنون در مرحله تصحیح پاسخنامه ها و داوری برگه های نقاشی در ستاد کشوری تا اواخر مرداد ماه هستیم، در هفته اول شهریور اسامی برندگان اعلام خواهد شد.

وی در ادامه گفت: از برندگان و مشارکت کنندگان این جشنواره عظیم فرهنگی در سطح کشور در ایام دهه مبارک کرامت تقدیر و تجلیل خواهد شد، این مراسم در استان کرمانشاه نیز با حضور مدیران استانی برگزار خواهد شد.

لازم بذکر است با توجه به اینکه مسابقه در دو بخش مکتوب و الکترونیک برگزار می‌شود، به‌منظور ترویج فرهنگ صرفه‌جویی در مصرف کاغذ و حمایت از اقتصاد مقاومتی، شرکت‌کنندگانی که با روش الکترونیک در این جشنواره شرکت کرده‌اند (در صورت پاسخ صحیح به ۱۸ سؤال)، با امتیاز کامل در قرعه‌کشی شرکت خواهند کرد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 272
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما