1397/5/30 سه‌شنبه صابر رحیمی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه: ترویج فرهنگ کتابخوانی یکی از اساسی ترین نیازهای فرهنگی جامعه امروز است مدیرکل کتابخانه های عمومی و مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه، تفاهم‌نامه همکاری فرهنگی،ورزشی و پژوهشی امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه، معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی و صابر رحیمی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه، با عنایت به لزوم توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی و اعتلای بیش‌ازپیش این مهم و در راستای تعاملات فرهنگی، ورزشی، پژوهشی و ارتقا سطح آگاهی و مطالعه افراد جامعه، روز یکشنبه 28 مرداد 97 تفاهم‌نامه همکاری فرهنگی،ورزشی و پژوهشی امضا کردند.

معصومه حسنی خونسار در این مراسم خاطر نشان کرد: رسالت کتابخانه‌های عمومی ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین آحاد مردم است لذا نیاز است جهت تحقق این هدف و به‌منظور برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری جهت ارتقا سطح کیفی و کمی فرهنگ مطالعه و ارتقا فرهنگ مطالعه با سازمان ها و ادارات همکاری داشته باشیم.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان، مطالعه و ورزش را دو عامل مهم در سلامتی جسم و روح انسان دانست و گفت:: با انعقاد تفاهم نامه همکاری با سازمان ورزش و جوانان امیدواریم بتوانیم ز ظرفیت های فرهنگی و ورزشی موجود در دو سازمان در راستای ارتقای فرهنگ استان گامی موثر برداریم.

خونسار در ادامه گفت: به‌موجب این تفاهم‌نامه، کتابخانه‌های عمومی در فراهم آوردن زمینه استفاده از ظرفیت‌های مطالعاتی، پژوهشی و مشاوره ورزشکان و جوانان جهت استفاده از منابع مورد نیاز در کتابخانه‌ها، تأمین کتاب کتابخانه‌های اماکن ورزشی، مشارکت در برگزاری نمایشگاه‌ها و گردهمایی‌های علمی و فرهنگی، تبلیغات محیطی و اهدای محصولات فرهنگی در مسابقات، دوره‌های آموزشی و فرهنگی، اطلاع‌رسانی و معرفی برنامه‌های اداره ورزش و جوانان و ثمن های زیرمجموعه در کتابخانه‌های عمومی سطح استان، بهره‌گیری از ظرفیت کتابخانه‌های عمومی استان در برگزاری نشست‌های مشترک کتاب‌خوان و نقد کتاب و... با اداره کل ورزش و جوانان کرمانشاه همکاری خواهند داشت.

صابر رحیمی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه در این جلسه عنوان کرد: هدف از تفاهم نامه همکاری بین اداره ورزش و جوانان استان کرمانشاه و کتابخانه های عمومی استان توسعه همکاری های فرهنگی،ورزشی،پژوهشی دوجانبه است، ارتقای سرانه مطالعه در بین جامعه ورزش و جوانان از طریق برگزاری مسابقه و نقد کتاب و همچنین توسعه ورزش در بین اقشار مختلف فرهنگی استان را از دیگر اهداف این تفاهم نامه ذکر کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه افزود: ترویج فرهنگ کتابخوانی یکی از اساسی ترین نیازهای فرهنگی جامعه امروز است و حتی با توسعه فضای مجازی نیاز به مطالعه کتاب کم نشده است.

صابر رحیمی در ادامه گفت: کتاب یار دیرین و همیشگی انسانهاست که لازم است آدمی از همان دوران کودکی با آن انس بگیرد تا بتواند در آینده از آن کمک بگیرد.

وی با تاکید بر تقویت مطالعه و فرهنگ کتابخوانی در جامعه ورزش و جوانان گفت: توجه به مطالعه و کتابخوانی می تواند موجب ارتقای جامعه شود و نمی توان انتظار توسعه استان و کشور را داشت اما از وزنه سنگینی به نام کتاب و مطالعه غافل شد .

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: هیئت های ورزشی و سازمان های مردم نهاد می‌توانند در امر ترویج مطالعه بسیار موثر باشند و امیدواریم با همکاری اداره کتابخانه های عمومی استان این مهم بیشتر رشد پیدا کند.

در راستای توسعه فعالیتها و ماموریت های دو دستگاه تفاهم نامه ای در 6 ماده و 21 بند به امضاء رساندند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 197
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما