1397/6/6 سه‌شنبه در ششمین روز از هفته دولت صورت پذیرفت؛ افتتاح کتابخانه عمومی شهدای چهر روستای چهر هرسین کتابخانه عمومی شهدای چهر روستای چهر هرسین در ششمین روز از هفته دولت با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، فرماندار و امام جمعه شهرستان، مسئولین، مدیران شهرستان هرسین و بخش بیستون و مردم روستا افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، کتابخانه عمومی شهدای چهر روستای چهر هرسین در ششمین روز از هفته دولت با حضور معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، امیر شاه آبادی، فرماندار هرسین و حجت الاسلام محمد حسین اجرایی، امام جمعه شهرستان هرسین، مسئولین، مدیران شهرستان و مردم روستای چهر امروز سه شنبه 6 شهریور ماه افتتاح شد.

معصومه حسنی‌خونسار، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان،  ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت و اعیاد غدیر و قربان، خاطر نشان کرد: امروز گرد هم آمدیم تا 83مین کتابخانه عمومی استان، 18مین کتابخانه روستایی و 6مین کتابخانه عمومی شهرستان هرسین را افتتاح کنیم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در ادامه گفت: پروژه کتابخانه عمومی شهدای چهر روستای چهر هرسین، از اعتبارات سفر پر خیر و برکت حضرت مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه در سال 1390 با اعتباری بالغ بر 550 میلیون به تصویب رسید و از همین محل تامین اعتبار شد و ساخت آن شروع شد و همچنین در حدود 217 میلیون تومان از محل اعتبارات شهرستان برای تکمیل این پروژه مهم و خوب در نظر گرفته شده و هزینه شده است، بحمدالله اینکتابخانه امروز در ششمین روز از هفته دولت افتتاح می شود، امید است فعالیت این مراکز فرهنگی با رضایت حق تعالی توام و موجبات ارتقاء سطح فرهنگی مردم هرسین و علی الخصوص چهر را فراهم کند.

حسنی خونسار ضمن تشکر از مسئولین شهرستان علی الخصوص فرماندار فرهنگ دوست و کتاب دوست شهرستان، اظهار داشت: کتابخانه های عمومی شهدای چهر هرسین، با 320 مترمربع زیربنا دارای بخش های مختلف مرجع، مخزن، سالن مطالعه، بخش کودک و .... است، که امیدواریم مردم روستا علی الخصوص کودکان و نوجوانان با عضویت در این کتابخانه از خدمات مفید آن استفاده و بهره لازم را ببرند.

افتتاح کتابخانه های عمومی، یکی از پروژه هایی است که افتتاحش هم دلچسب و خوشایند است و هم باعث ایجاد نشاط و امید در دل مردم است

امیر شاه آبادی، فرماندار هرسین در مراسم افتتاحیه کتابخانه عمومی چهر هرسین، عنوان کرد: یکی دیگر از آثار حضور و سفر پر خیر و برکت رهبر معظم انقلاب به استان کرمانشاه در سال 90، در شهرستان هرسین امروز به بهره برداری رسید.

فرماندار هرسین در ادامه گفت: افتتاح کتابخانه های عمومی، یکی از پروژه هایی است که افتتاحش هم دلچسب و خوشایند است و هم باعث ایجاد نشاط و امید در دل مردم به خصوص دانش آموزان و دانشجویان می شود.

وی ایجاد یک کتابخانه که زیرساختی فرهنگی است در روستای چهر ضروری دانست و گفت: روستای چهر با 2600 نفر جمعیت و 540 خانوار، با داشتن تعداد زیادی دانش آموز و دانشجو و نخبه های علمی و همچنین مردم کتاب دوست و اهل مطالعه، به چنین مکان فرهنگی نیازمند بود که بحمدالله با لطف رهبری و تلاش مسئولین استانی و شهرستانی این مهم به وقوع پیوست.

شاه آبادی در پایان ضمن تشکر از حضور امام جمعه محترم و مسئولین محترم شهرستان گفت: لازم است از خانم حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، مدیری موفق و دلسوز و از جنس کتاب و کتابداری تشکر کنم که چنین فضای خوبی را محیا کرده است و امیدواریم که مدیرکل محترم در آینده توجه ویژه ای به این کتابخانه، بخش و شهرستان داشته باشد.

کار بسیار خوب و فاخری است که افتتاح‌ها در حوزه فرهنگ، کتاب و کتابخوانی باشد.

حجت الاسلام محمد حسین اجرایی، امام جمعه شهرستان هرسین، در این مراسم ابراز کرد: کار بسیار خوب و فاخری است که افتتاح‌ها در حوزه فرهنگ، کتاب و کتابخوانی باشد.

وی در ادامه گفت: افتتاح کتابخانه شهدای چهر روستای چهر هرسین زیبا و خوشحال کننده است، انشاالله کودکان، دانش آموزان و نوجوانان ما به سمت کتاب و کتابخوانی تشویق شوند و از کتابخانه های عمومی کمال استفاده خود را ببرند، چرا که کتاب، بهترین چیزی است که می تواند برای فرزندان ما، موفقیت و آینده درخشانی را به ارمغان آورد، کتاب یار مهربان و بهترین رفیقی است که می تواند دوستان خود را به مقصد برساند.

امام جمعه هرسین در پایان ضمن تقدیر و تشکر از تمامی مسئولین استانی و شهرستانی، گفت: امیدوارم این کار پر خیر و برکت موجبات رشد و شکوفایی مردم منطقه را فراهم آورد و همچنین امیدوارم که تعداد کتابخانه های عمومی افزایش ، منابع غنی تر و تعداد اعضا و کتابخوانان جامعه افزایش یابد.

لازم بذکر است در ابتدای مراسم تلاوت قرآن توسط و اجرای سرود توسط دانش آموزان و اعضای کانون روستای چهر برگزار شد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 171
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما