1397/6/13 سه‌شنبه مهدیان پور مشاور معاونت توسعه کتابخانه‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور: بیش از 858 هزار نفر در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند آیین اختتامیه «هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی استان کرمانشاه» با حضور مدیران استانی و تقدیر از برگزیدگان استانی این جشنواره امروز یکشنبه 11 شهریور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه، آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان استانی «هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی استان کرمانشاه» با حضور سکینه خاتون مهدیان پور، مشاور معاونت توسعه کتابخانه‌های عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، محمد ابراهیم الهی تبار، معاون سیاسی، امنیتی استانداری، مهدی همتی مشاور استاندار در امور ایثارگران، معصومه حسنی خونسار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ، علیرضا گودرزی مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری، سعیده فهیم مدیر کل دفتر بانوان استانداری کرمانشاه و مدیران کل ادارات مشارکت‌کننده در جشنواره امروز یکشنبه 11 شهریور ماه برگزار شد.

سکینه خاتون مهدیان پور مشاور معاونت توسعه کتابخانه‌های نهاد کتابخانههای عمومی کشور، در ابتدای این مراسم با اشاره به برگزاری سومین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از برنامه های بنیاد فرهنگی امام رضا(ع) است که توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه ریزی می‌شود و تاکنون هشت دوره این جشنواره برگزار شده است که در این بین نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به واسطه اینکه متولی و ترویج کننده کتاب و کتابخوانی است برگزاری سه دوره اخیر آن را به عهده گرفته است.

مهدیان پور در ادامه به افزایش استقبال از این جشنواره در سه دوره اخیر برگزاری آن اشاره کرد و افزود: در دوره اول برگزاری این جشنواره توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، بیش از 283 هزار نفر دراین جشنواره مشارکت داشته که در سال 96 و در دومین دوره برگزاری آن توسط نهاد این تعداد به بیش از 684 هزار نفر رسید و امسال در سومین دوره برگزاری این جشنواره بحمدالله شاهد بیش از 858 هزار نفر  شرکت‌کننده در سراسر کشور بودیم.

وی در ادامه گفت: استان کرمانشاه امسال بیش از 20 هزار نفر شرکت‌کننده داشته که از این تعداد حدود سه هزار نفر کودک هستند که در بخش نقاشی و پویش مجازی شرکت کرده اند، ما این اتفاق را به فال نیک میگیرم که بچه های ما در استان کرمانشاه به کتاب و کتابخوانی علاقمند هستند.

مهدیان پور ترویج فرهنگ رضوی از طریق کتاب به‌عنوان یکی از رسانههای قدیمی در جهان را از جمله اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد وافزود: علی رغم گسترش و تنوع رسانههای مکتوب و سمعی و بصری، کتاب همچنان توانسته جایگاه خود را حفظ کند و تلاش ما دراین جشنواره در کنار ترویج فرهنگ کتابخوانی، ترویج فرهنگ رضوی نیز به‌عنوان یکی از بنیادیترین فرهنگهای اسلامی است.

گفتنی است در این مراسم  از مدیران و کارشناسان دستگاه‌های مشارکت‌کننده در برگزاری جشنواره تقدیر شد سپس در بخش رسانه‌ها، فرزاد نویدی از خبرگزاری ایرنا، پرستو خداداد از خبرگزاری شبستان، آرزو حیدری از روزنامه نقدحال و زهره زندی از باشگاه خبرنگاران جوان تقدیر شدند.

در ادامه مجری برنامه به سراغ برگزیدگان بخش اینترنتی جشنواره رضوی رفت: علی مهدی پور و اسد مرادی از دالاهو، علی زرپیکر از گیلانغرب، الناز اسکندری از اسلام آباد غرب، رضا همتی نسب از کرمانشاه و حمید امین نیا از پاوه مورد تقدیر قرار گرفتند.

در بخش مکتوب هم ریحانه قادری از هرسین، مائده اسماعیلی از گیلانغرب، امیررضا نصراللهی و هستی گلمرادی از کنگاور، بهار سراب سعیدی، علی حیدری و نجم السادات امامی از کرمانشاه، امیرحسین ویسی از دالاهو و فروزان علی پناه از اسلام آباد غرب برگزیده و تقدیر شدند.

در پایان مراسم هم 38 شرکت‌کننده، شایسته تقدیر شناخته شدند. 


 
تعداد بازديد اين صفحه: 190
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما