1397/6/13 سه‌شنبه معصومه حسنی خوانسار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه: 20 هزار و 577 نفر در استان کرمانشاه در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند آیین اختتامیه «هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی استان کرمانشاه» با حضور مدیران استانی و تقدیر از برگزیدگان استانی این جشنواره امروز یکشنبه 11 شهریور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه، آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان استانی «هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی استان کرمانشاه» با حضور سکینه خاتون مهدیان پور، مشاور معاونت توسعه کتابخانه‌های عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، محمد ابراهیم الهی تبار، معاون سیاسی، امنیتی استانداری، مهدی همتی مشاور استاندار در امور ایثارگران، معصومه حسنی خونسار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ، علیرضا گودرزی مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری، سعیده فهیم مدیر کل دفتر بانوان استانداری کرمانشاه و مدیران کل ادارات مشارکت‌کننده در جشنواره امروز یکشنبه 11 شهریور ماه برگزار شد.

معصومه حسنی خوانسار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه، در آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان استانی «هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی استان کرمانشاه» با اشاره به شروع سومین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان از ابتدای تیرماه امسال، گفت: سومین جشنواره کتابخوانی رضوی استان در 2 بخش مکتوب و آنلاین در تیر و مرداد امسال برگزار شد و 20 هزار و 577 نفر در آن شرکت کردند که حدود هفت هزار نفر بیش از جشنواره پارسال بود.

وی خاطرنشان کرد: امسال هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در کشور برگزار شد که استان کرمانشاه تاکنون میزبان سه دوره آن بوده است، این جشنواره در 2 بخش و با هفت عنوان کتاب که پنج عنوان با موضوع زندگی و سیره امام رضا(ع) و 2 عنوان کتاب هم با موضوع زندگی و سیره حضرت فاطمه معصومه (س) معرفی شد که از این تعداد دو اثر برای رده سنی کودکان، دو اثر برای رده سنی 11 تا 17 سال و سه اثر نیز برای رده سنی 17 سال به بالا در نظر گرفته شد.

حسنی خوانسار با اشاره به افزایش استقبال جوانان و نوجوانان از این دوره جشنواره، گفت: سال گذشته حدود 14 هزار نفر در این جشنواره شرکت کردند که امسال این تعداد با رشد چشمگیری به بیش از 20 هزار نفر رسیده است.

حسنی خوانسار نفرات برگزیدگان این دوره جشنواره را 15 نفر اعلام و تصریح کرد: امروز از یازده نفر در بخش انفرادی جشنواره و چهار خانواده کرمانشاهی در بخش خانوادگی به‌عنوان برگزیدگان استانی جشنواره و  همچنین از 38 نفر به‌عنوان شایسته تقدیر در این مراسم تقدیر می‌شود.

وی در پایان با اشاره به رشد روزافزون کتاب و کتابخوانی در کشور گفت: باید بدانیم که مسیر توسعه و پیشرفت از طریق توسعه فرهنگی محقق می‌شود و کتاب و کتابخوانی یکی از ارکان اصلی فرهنگ است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اشاره به همکاری و مساعدت بیش از 17 دستگاه اجرایی استان در برگزاری این جشنواره ابراز امیدواری کرد و گفت: امیدوارم با تداوم این همکاری‌ها بیش ‌از پیش شاهد ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه باشیم.

در ادامه مراسم اختتامیه برگزیدگان جشنواره رضوی استان کرمانشاه معرفی و تقدیر شدند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 254
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما