1397/6/25 يكشنبه به منظور اجرای برنامه‌های فرهنگی در شهرستان‌های دارای اولویت‌های اجتماعی؛ هرسین میزبان ششمین نشست فوق‌العاده شورای معاونین نهاد کتابخانه های عمومی کشور شد اعضای شورای معاونین نهاد به منظور بررسی ظرفیت‌های فرهنگی و اجتماعی شهرستان هرسین و استفاده از ظرفیت کتابخانه‌های عمومی برای پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی، ضمن سفر به استان کرمانشاه با مسئولان شهرستان هرسین دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، در پی معرفی ۳۱ شهرستان‌ دارای اولویت به لحاظ اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی از سوی شورای اجتماعی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نهاد کتابخانه‌ها به‌عنوان یکی از نهادهای تأثیرگذار در حوزه فرهنگی، برنامه‌ریزی عملیاتی ویژه ای را برای این ۳۱ شهرستان آغاز کرد.

بر این اساس شورای معاونین نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به منظور برگزاری ششمین نشست فوق‌العاده خود در شهرستان هرسین برای بررسی ظرفیت‌های فرهنگی و اجتماعی کتابخانه‌های عمومی این شهرستان، به استان کرمانشاه سفر کردند.

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و اعضای شورای معاونین نهاد در اولین گام از این سفر، با حضور در روستای چهر شهرستان هرسین، از کتابخانه شهدای چهر که از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری در این روستا ساخته و در هفته دولت افتتاح شد، بازدید کردند و با کتابداران روستایی این کتابخانه به گفت‌وگو پرداختند. همچنین بازدید از بخش‌های مختلف کتابخانه عمومی شهدای محراب به عنوان اولین کتابخانه عمومی ساخته شده در این شهرستان (سال ۱۳۴۸) نیز بخش دیگری از این سفر بود.

در ادامه این سفر، جلسه دیدار دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با مسئولان و کتابداران کتابخانه‌های عمومی شهرستان هرسین برگزار شد که علیرضا مختارپور در این مراسم، ضمن اشاره به مسائل و چالش‌های موجود در این شهرستان، پاسخ‌گوی سوالات کتابداران بود.

 همچنین ششمین نشست فوق‌العاده شورای معاونین نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با مسئولان شهرستان هرسین به منظور بررسی ظرفیت‌های فرهنگی و اجتماعی این شهرستان و استفاده از ظرفیت کتابخانه‌های عمومی برای پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی در حال برگزاری است.

در این نشست علیرضا مختارپور دبیرکل کتابخانه های عمومی کشور، ابراز داشت: شهر هرسین پنجمین شهری است که شورای معاونین نهاد جهت بررسی ظرفیت های فرهنگی و اجتماعی آن سفر می کند، در این جلسات اتفاقات خوبی هر چند کوچک در زمینه فرهنگی برای آنها صورت پذیرفته است.
مختارپور با شاره به اینکه در این جلسه که با حضور شورای معاونین نهاد کتابخانه های عمومی کشور و مسئولین استانی و شهرستان در هرسین در حال برگزاریت قصد داریم نتایج خوبی را بدست آوریم، خاطر نشان کرد: در ابتدا ما سعی می کنیم برخی برنامه ها و پروژه های زود بازده و سریع فرهنگی را در شهرستان هرسین تا حد امکان به نتیجه برسانیم، برخی دیگر را توسط همکارانم در ستاد بررسی و پیگیری شود و در صورت نیاز در وزارت ارشاد و سایر سازمان ها پیگیری ها انجام شود تا به نتایج دلخواه برسیم و در آخر بعضی از برنامه ها میان سازمانی که نیاز به تعاملات برون سازمانی است را در یک پروسه میان مدت دنبال کنیم و ان شاء الله به نتیجه برسانیم.
در ادامه جلسه معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، ضمن خوش آمدگویی به دبیرکل و معاونین محترم ایشان در شهر هرسین، گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان هرسین به حاضرین ارائه نمود.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 187
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما